Gå til indhold

EVENT FINANCE A/S

2003
Stiftet
Adresse
Helge Nielsens Alle 5
8723 Løsning
Kort fortalt
EVENT FINANCE A/S blev etableret i 2003 og har adresse i Løsning. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 143 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Likviditetsgrad
92%
Svag
Afkastningsgrad
11%
God
Soliditetsgrad
36%
God
Likviditetsgrad
92%
Svag
Afkastningsgrad
11%
God
Soliditetsgrad
36%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
40.000
30.000
20.000
10.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste143.133131.520132.687146.49990.648
Primært resultat28.20219.50622.41935.419-
Finansielle poster netto-8.267-8.808-8.267-6.670-4.197
Resultat før skat19.93510.69814.15228.55310.095
Årets resultat16.1288.07210.56821.2047.807
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver1.0211.3201.3839751.615
Materielle anlægsaktiver196.557194.517184.369170.976144.984
Finansielle anlægsaktiver1.2371.2301.1941.0431.533
Anlægsaktiver i alt198.816197.067186.946172.994148.132
Omsætningsaktiver68.68864.89563.87087.88269.001
Aktiver i alt267.503261.962250.815260.876217.133

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital97.29285.89285.41385.34969.816
Langfristet gæld76.05186.41486.61587.33685.657
Kortfristet gæld74.76670.19760.60571.16047.220
Passiver i alt267.503261.962250.815260.876217.133
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
300.000
250.000
200.000
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31