Gå til indhold

WELLTEC INTERNATIONAL ApS

2007
Stiftet
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Gydevang 25
3450 Allerød
Kort fortalt
WELLTEC INTERNATIONAL ApS blev etableret i 2007 og har adresse i Allerød. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på USD 240 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i USD 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
120.000
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Likviditetsgrad
257%
Meget god
Afkastningsgrad
21%
Meget god
Soliditetsgrad
63%
Meget god
Likviditetsgrad
257%
Meget god
Afkastningsgrad
21%
Meget god
Soliditetsgrad
63%
Meget god
Beløb i USD 1.000
Omsætning
2021
2022
2023
2024
2025
500.000
400.000
300.000
200.000
100.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning431.435426.115434.688348.009250.185
Bruttofortjeneste240.022249.208272.259206.415128.073
Primært resultat155.086167.838184.804123.58565.862
Finansielle poster netto-19.878-12.091-33.707-24.208-44.465
Resultat før skat135.208155.747151.09799.37721.397
Årets resultat97.977116.962106.24765.3095.297
Beløb i USD 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
300.000
250.000
200.000
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i USD 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
120.000
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver326.089315.868318.420306.923309.470
Materielle anlægsaktiver151.560141.205131.455111.367105.752
Finansielle anlægsaktiver9.36410.0236.8133.9127.356
Anlægsaktiver i alt490.072469.655457.986422.931423.294
Omsætningsaktiver252.175237.714214.631180.146135.200
Aktiver i alt742.247707.369672.617603.077558.494

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital467.474398.667295.060187.411126.478
Langfristet gæld176.712212.014271.578335.102368.163
Kortfristet gæld98.06196.688105.97980.56463.853
Passiver i alt742.247707.369672.617603.077558.494
Beløb i USD 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
800.000
600.000
400.000
200.000
0
Beløb i USD 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
500.000
400.000
300.000
200.000
100.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31