Gå til indhold

TinyMobileRobots ApS

2015
Stiftet
85
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Sofienlystvej 9
8340 Malling
Kort fortalt
TinyMobileRobots ApS blev etableret i 2015 og har adresse i Malling. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 83 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
TinyMobileRobots ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
10.000
0
-10.000
-20.000
Likviditetsgrad
167%
God
Afkastningsgrad
-7%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
10%
Tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 20 40 60 80 100
Likviditetsgrad
167%
God
Afkastningsgrad
-7%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
10%
Tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
20.000
10.000
0
-10.000
-20.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste83.66041.36836.57221.14014.870
Primært resultat-10.241-15.41018.0098.596-
Finansielle poster netto-10.7822.672-2.191-1.109-1.234
Resultat før skat-21.023-12.73815.8187.487-
Årets resultat-18.658-17.60612.5676.2882.767
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
10.000
0
-10.000
-20.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver51.30137.62626.91216.86111.954
Materielle anlægsaktiver8.9477.1732.3121.437507
Finansielle anlægsaktiver834860857342260
Anlægsaktiver i alt61.08245.65930.08118.64012.721
Omsætningsaktiver86.424111.916112.91940.64620.741
Aktiver i alt147.506157.575143.00059.28633.462

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital15.24022.70580.02317.50611.026
Langfristet gæld72.21864.42819.09123.36312.395
Kortfristet gæld51.77952.66234.66215.3698.194
Passiver i alt147.506157.575143.00059.28633.462
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
200.000
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31