Gå til indhold

SIE-GROUP ApS

2016
Stiftet
5
Ansatte
Adresse
Agertoften 1
5550 Langeskov
Kort fortalt
SIE-GROUP ApS blev etableret i 2016 og har adresse i Langeskov. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 1,8 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-specialiseret engroshandel.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
600
400
200
0
-200
-400
-600
Likviditetsgrad
110%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-2%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
17%
Tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 2 4 6
Likviditetsgrad
110%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-2%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
17%
Tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
600
400
200
0
-200
-400
-600

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste1.8388285831.3931.653
Primært resultat-150-575-248102440
Finansielle poster netto-221-178-84-47-38
Resultat før skat-370-753-33254401
Årets resultat-298-588-26142473
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.500
1.000
500
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
600
400
200
0
-200
-400
-600

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver152181---
Materielle anlægsaktiver22021812-0
Finansielle anlægsaktiver177177872727
Anlægsaktiver i alt549576992727
Omsætningsaktiver6.1336.1783.6852.4952.706
Aktiver i alt6.6826.7543.7842.5222.733

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital1.1271.4261.0141.2751.233
Langfristet gæld---015
Kortfristet gæld5.5555.3292.7701.2481.485
Passiver i alt6.6826.7543.7842.5222.733
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
1.500
1.000
500
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31