Gå til indhold

SGTH Holding ApS

2016
Stiftet
Adresse
c/o Thomas Hertz
Amaliegade 42, 1.
1256 København K
Kort fortalt
SGTH Holding ApS blev etableret i 2016 og har adresse i København K. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 16.266. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
8.000
6.000
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000
-6.000
Likviditetsgrad
2042%
Meget god
Afkastningsgrad
0%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
99%
Meget god
Likviditetsgrad
2042%
Meget god
Afkastningsgrad
0%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
99%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
20
0
-20
-40
-60

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste164040-23-11
Primært resultat-61818-45-26
Finansielle poster netto123339-76-83
Resultat før skat-1.748-5.1492373.9406.768
Årets resultat-1.752-5.1502603.9296.770
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
40
20
0
-20
-40
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
8.000
6.000
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000
-6.000

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver42648610860
Materielle anlægsaktiver1499373--
Finansielle anlægsaktiver21.00422.78528.02227.86022.518
Anlægsaktiver i alt21.19422.94228.18027.96822.578
Omsætningsaktiver3.4313.4423.4605.5076.500
Aktiver i alt24.62526.38431.64033.47529.078

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital24.44026.32731.61431.47126.243
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld16844161.9842.826
Passiver i alt24.62526.38431.64033.47529.078
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
40.000
30.000
20.000
10.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-04-012024-04-012023-04-012022-04-012021-04-01
Slutdato2026-03-312025-03-312024-03-312023-03-312022-03-31