Gå til indhold

Salescorp Denmark ApS

2015
Stiftet
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Ørestads Boulevard 67, 2.
2300 København S
Kort fortalt
Salescorp Denmark ApS blev etableret i 2015 og har adresse i København S. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK -2,5 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen drift af callcentre.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
0
-10.000
-20.000
-30.000
-40.000
Likviditetsgrad
22%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-58%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-205%
Ikke tilfredsstillende
Likviditetsgrad
22%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-58%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-205%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste-2.48918.31012.0277.0691.497
Primært resultat-16.6272.932-2.301305132
Finansielle poster netto-2.347-3.085-2.448-69154
Resultat før skat-16.442357-32.63814199
Årets resultat-16.442357-32.63814242
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
-5.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
0
-10.000
-20.000
-30.000
-40.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver10.02813.63914.99311.0694.650
Materielle anlægsaktiver0224414605554
Finansielle anlægsaktiver0549549549-
Anlægsaktiver i alt10.02814.41215.95712.2235.204
Omsætningsaktiver18.47924.6058.1919.6306.482
Aktiver i alt28.50739.01724.14721.85311.686

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital-58.417-41.975-42.332-9.694-9.708
Langfristet gæld--006.346
Kortfristet gæld84.92478.99264.47931.54715.048
Passiver i alt28.50739.01724.14721.85311.686
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
0
-10.000
-20.000
-30.000
-40.000
-50.000
-60.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31