Gå til indhold

RIIS FRAGT ApS

2012
Stiftet
14
Ansatte
Adresse
Funder Møllevej 161
8600 Silkeborg
Kort fortalt
RIIS FRAGT ApS blev etableret i 2012 og har adresse i Silkeborg. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 8,0 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen vejgodstransport.
Direktion
Ejerforhold
RIIS FRAGT ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
1.200
1.000
800
600
400
200
0
Likviditetsgrad
110%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
12%
God
Soliditetsgrad
64%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15
Likviditetsgrad
110%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
12%
God
Soliditetsgrad
64%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
1.000
800
600
400
200
0

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste7.9976.7156.2886.5256.577
Primært resultat990447857736606
Finansielle poster netto-41-16-16-27-22
Resultat før skat1.1534756631.274846
Årets resultat9383744761.083701
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
1.200
1.000
800
600
400
200
0

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver280157268336535
Materielle anlægsaktiver1.001386467206359
Finansielle anlægsaktiver3.7523.6143.5693.7473.411
Anlægsaktiver i alt5.0334.1574.3044.2894.305
Omsætningsaktiver3.1912.7102.8163.3982.761
Aktiver i alt8.2236.8677.1207.6877.066

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital5.2954.7074.9335.4575.074
Langfristet gæld0127193199155
Kortfristet gæld2.9102.0121.9471.9781.740
Passiver i alt8.2236.8677.1207.6877.066
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-05-012024-05-012023-05-012022-05-012021-05-01
Slutdato2026-04-302025-04-302024-04-302023-04-302022-04-30