Gå til indhold

Ren Cykel ApS

2020
Stiftet
55
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
c/o Nicolai Ladefoged
Speditørvej 9
2450 København SV
Kort fortalt
Ren Cykel ApS blev etableret i 2020 og har adresse i København SV. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 17 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen reparation og vedligeholdelse af varer til personlig brug og husholdningsbrug i.a.n.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
500
400
300
200
100
0
-100
-200
Likviditetsgrad
100%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
9%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
11%
Tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 10 20 30 40
Likviditetsgrad
100%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
9%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
11%
Tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
600
400
200
0
-200

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste17.82413.9179.9097.77810.100
Primært resultat59629210551-44
Finansielle poster netto-99-193-126-26-8
Resultat før skat49799-116525-51
Årets resultat38461-96405-193
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
500
400
300
200
100
0
-100
-200

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver14162309421562
Materielle anlægsaktiver9711.0511.003542178
Finansielle anlægsaktiver666652527518296
Anlægsaktiver i alt1.6511.8651.8391.4811.036
Omsætningsaktiver4.6284.3162.9812.3362.705
Aktiver i alt6.2806.1804.8203.8173.740

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital666282221317-88
Langfristet gæld8951.0009866161.271
Kortfristet gæld4.6294.7853.5182.7702.436
Passiver i alt6.2806.1804.8203.8173.740
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
800
600
400
200
0
-200

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012020-07-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31