Gå til indhold

RASK EL-SERVICE ApS

1998
Stiftet
105
Ansatte
Adresse
Gasværksvej 10
4930 Maribo
Kort fortalt
RASK EL-SERVICE ApS blev etableret i 1998 og har adresse i Maribo. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 58 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen el-installation.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
15.000
10.000
5.000
0
Likviditetsgrad
193%
God
Afkastningsgrad
47%
Meget god
Soliditetsgrad
39%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 20 40 60 80 100
Likviditetsgrad
193%
God
Afkastningsgrad
47%
Meget god
Soliditetsgrad
39%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste58.35646.33338.59643.09343.319
Primært resultat15.98911.31910.15316.71915.234
Finansielle poster netto-313-21932-49-97
Resultat før skat15.67611.10010.18416.67115.137
Årets resultat12.1668.6337.93712.97511.798
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
60.000
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
15.000
10.000
5.000
0

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver155183--0
Materielle anlægsaktiver1.31597114206168
Finansielle anlægsaktiver359359245245245
Anlægsaktiver i alt1.829640359451413
Omsætningsaktiver31.84123.61021.06927.25223.018
Aktiver i alt33.67024.25021.42827.70323.430

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital13.1669.6338.93713.9759.798
Langfristet gæld3.4260---
Kortfristet gæld16.52314.13112.35113.62213.558
Passiver i alt33.67024.25021.42827.70323.430
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
15.000
10.000
5.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-07-012024-07-012023-07-012022-07-012021-07-01
Slutdato2026-06-302025-06-302024-06-302023-06-302022-06-30