Gå til indhold

ONLINECITY.GROUP ApS

2014
Stiftet
Adresse
Buchwaldsgade 50
5000 Odense C
Kort fortalt
ONLINECITY.GROUP ApS blev etableret i 2014 og har adresse i Odense C. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 51 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Likviditetsgrad
115%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
17%
Meget god
Soliditetsgrad
31%
God
Likviditetsgrad
115%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
17%
Meget god
Soliditetsgrad
31%
God
Beløb i DKK 1.000
Omsætning
2023
2024
2025
250.000
200.000
150.000
100.000
50.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning214.491173.050142.534--
Bruttofortjeneste51.39544.58745.925-2-13
Primært resultat10.5728.9224.218--
Finansielle poster netto-562-416-546-16-30
Resultat før skat10.0108.5053.6715.2023.322
Årets resultat7.7154.6852.8705.2053.328
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
60.000
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
-10.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver10.84310.6819.628--
Materielle anlægsaktiver3.7094.2554.192--
Finansielle anlægsaktiver23127018.73813.659
Anlægsaktiver i alt14.57615.06313.82018.73813.659
Omsætningsaktiver47.70140.51935.3311.555404
Aktiver i alt62.27755.58249.15020.29314.063

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital19.31422.06618.01218.61113.547
Langfristet gæld8329651.490--
Kortfristet gæld41.59430.47927.4981.682516
Passiver i alt62.27755.58249.15020.29314.063
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31