Gå til indhold

MYCO MIND A/S

2007
Stiftet
3
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Skovlunden 127
7323 Give
Kort fortalt
MYCO MIND A/S blev etableret i 2007 og har adresse i Give. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 4,2 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen engroshandel med korn, uforarbejdet tobak, såsæd og foderstoffer.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
MYCO MIND A/S
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
2.000
1.500
1.000
500
0
Likviditetsgrad
226%
Meget god
Afkastningsgrad
22%
Meget god
Soliditetsgrad
47%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 2 4 6 8
Likviditetsgrad
226%
Meget god
Afkastningsgrad
22%
Meget god
Soliditetsgrad
47%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste4.2062.6752.3463.0122.688
Primært resultat2.200666367679995
Finansielle poster netto13085-19-56-44
Resultat før skat2.342751349513951
Årets resultat1.814578259366734
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
2.000
1.500
1.000
500
0

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver00157314471
Materielle anlægsaktiver203293439220438
Finansielle anlægsaktiver2020200110
Anlægsaktiver i alt2233136165331.018
Omsætningsaktiver9.8134.3393.7213.64712.649
Aktiver i alt10.0364.6524.3374.18013.668

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital4.6942.8792.3012.0426.676
Langfristet gæld1.000-0284-
Kortfristet gæld4.3371.7601.9741.7556.815
Passiver i alt10.0364.6524.3374.18013.668
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-07-012024-07-012023-07-012022-07-012021-07-01
Slutdato2026-06-302025-06-302024-06-302023-06-302022-06-30