Gå til indhold

MEDIA GROUP DENMARK ApS

2014
Stiftet
56
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Horsensvej 72 A
7100 Vejle
Kort fortalt
MEDIA GROUP DENMARK ApS blev etableret i 2014 og har adresse i Vejle. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 34 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen planlægning og design af reklamekampagner.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
MEDIA GROUP DENMARK ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Likviditetsgrad
307%
Meget god
Afkastningsgrad
54%
Meget god
Soliditetsgrad
61%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 20 40 60
Likviditetsgrad
307%
Meget god
Afkastningsgrad
54%
Meget god
Soliditetsgrad
61%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste34.38636.44927.40117.13213.257
Primært resultat9.96518.00816.3229.5778.197
Finansielle poster netto-13-931-364-326-388
Resultat før skat10.28213.57512.0205.7502.753
Årets resultat8.40910.0598.1683.3941.045
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver2.2661.596482297478
Materielle anlægsaktiver183042--
Finansielle anlægsaktiver4274853.57810.54213.836
Anlægsaktiver i alt2.7112.1114.10210.84014.314
Omsætningsaktiver15.90618.26211.4105.4294.496
Aktiver i alt18.61720.37315.51316.26918.810

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital11.26510.3553.3966.8293.435
Langfristet gæld2.1403.3356.1163.8587.862
Kortfristet gæld5.1886.6826.0005.5827.513
Passiver i alt18.61720.37315.51316.26918.810
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-07-012024-07-012023-07-012022-07-012021-07-01
Slutdato2026-06-302025-06-302024-06-302023-06-302022-06-30