Gå til indhold

KEA Holding I ApS

2016
Stiftet
4
Ansatte
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om KEA Holding I ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
Gyngemose Parkvej 50
2860 Søborg
Kort fortalt
KEA Holding I ApS blev etableret i 2016 og har adresse i Søborg. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på EUR 206 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i EUR 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
-20.000
Likviditetsgrad
452%
Meget god
Afkastningsgrad
4%
Svag
Soliditetsgrad
34%
God
Likviditetsgrad
452%
Meget god
Afkastningsgrad
4%
Svag
Soliditetsgrad
34%
God
Beløb i EUR 1.000
Omsætning
2021
2022
2023
2024
2025
800.000
600.000
400.000
200.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning769.417380.4430438.106328.757
Bruttofortjeneste206.486125.528-94161.889102.243
Primært resultat127.16562.412-103.74862.376
Finansielle poster netto-107.421-63.726235-10.295-1.014
Resultat før skat16.10138250.196109.75062.637
Årets resultat3.833-5.21850.09594.48157.544
Beløb i EUR 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
250.000
200.000
150.000
100.000
50.000
0
-50.000
Beløb i EUR 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
-20.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver23.02213.812-10.8564.528
Materielle anlægsaktiver287.243196.025-167.590167.653
Finansielle anlægsaktiver436.661296.758200.400129.191113.219
Anlægsaktiver i alt746.926506.595200.400307.637285.400
Omsætningsaktiver2.101.5612.268.0131401.453.010892.779
Aktiver i alt2.848.4872.774.608200.5401.760.6471.178.179

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital970.936979.194200.022412.802362.155
Langfristet gæld1.306.436996.6464001.081.051608.413
Kortfristet gæld464.652688.002118206.912171.385
Passiver i alt2.848.4872.774.608200.5401.760.6471.178.179
Beløb i EUR 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
3.000.000
2.500.000
2.000.000
1.500.000
1.000.000
500.000
0
Beløb i EUR 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
1.000.000
800.000
600.000
400.000
200.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31