Gå til indhold

JCNS Holding ApS

2015
Stiftet
2
Ansatte
Adresse
c/o Scanvaegt Systems A/S
Johann Gutenbergs Vej 5
8200 Aarhus N
Kort fortalt
JCNS Holding ApS blev etableret i 2015 og har adresse i Aarhus N. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 491.233. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
2.000.000
1.500.000
1.000.000
500.000
0
Likviditetsgrad
2848%
Meget god
Afkastningsgrad
-2%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
82%
Meget god
Likviditetsgrad
2848%
Meget god
Afkastningsgrad
-2%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
82%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
150.000
100.000
50.000
0
-50.000

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste491196.202165.177145.547124.159
Primært resultat-3.102144.548118.044104.440102.009
Finansielle poster netto4.102-1.1773.426-5.300-4.155
Resultat før skat16.377144.172121.470102.603107.219
Årets resultat1.699.197110.79694.50379.46485.119
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
200.000
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
2.000.000
1.500.000
1.000.000
500.000
0

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver011.5868.8189.3479.277
Materielle anlægsaktiver33.718128.11094.91667.90947.755
Finansielle anlægsaktiver37.1838.0728.2258.1787.818
Anlægsaktiver i alt70.902147.768111.95985.43364.851
Omsætningsaktiver54.840115.866103.232112.78473.491
Aktiver i alt125.742263.634215.190198.217138.341

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital103.328201.919171.181164.787110.770
Langfristet gæld20.22541.70424.35118.60017.605
Kortfristet gæld1.92517.72818.77813.6818.383
Passiver i alt125.742263.634215.190198.217138.341
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
300.000
250.000
200.000
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
250.000
200.000
150.000
100.000
50.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-05-012024-05-012023-05-012022-05-012021-05-01
Slutdato2026-04-302025-04-302024-04-302023-04-302022-04-30