Gå til indhold

GWT ApS

2019
Stiftet
2
Ansatte
Seneste nyheder
17. december 2014
·
Avisen.dk

Quark holdet slår til med stor opbakning. Debatten som den var ment på 180 grader er afløst af chikane

Kristian Oestergaard , Torben Mark Pedersen , norregaard , Porcupine , Aarup , Karstenskov , jesper , Torsten Malm , nwinther , Jesper G , hmadsen , PeterCph , Polemides , nha , chlor ,
GWT
, SHJensen , Hans Nielsen , Enough , Kasper Ravn , Knud Madsen , ikke-mere-skat , CS , C J Napier , Henrik Højrup 2 , Bob Glitter , Anti Kommunist , Rasmus Thorslund , offshore , Velociraptor , Ib Andersen , Bjarne Reimer Pedersen , Shit happens , tddk , Per Valdemar , Ebbe Tranberg , Uffe A , Quark , H.
Læs artikel
Hent flere nyheder
Adresse
Helgavej 26
5230 Odense M
Kort fortalt
GWT ApS blev etableret i 2019 og har adresse i Odense M. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 1,2 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen vejgodstransport.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
300
250
200
150
100
50
0
Likviditetsgrad
45%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
12%
God
Soliditetsgrad
17%
Tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 1 2 3
Likviditetsgrad
45%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
12%
God
Soliditetsgrad
17%
Tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
300
250
200
150
100
50
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste1.1885251972377
Primært resultat2782541552377
Finansielle poster netto-204-70-5-6-1
Resultat før skat533261501775
Årets resultat432841171373
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
1.200
1.000
800
600
400
200
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
300
250
200
150
100
50
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver143----
Materielle anlægsaktiver1.1382.224290211-
Finansielle anlægsaktiver215236---
Anlægsaktiver i alt1.4962.459290211-
Omsætningsaktiver8999391.300106140
Aktiver i alt2.3953.3981.590317140

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital4033611206047
Langfristet gæld--20225794
Kortfristet gæld1.9923.0371.267--
Passiver i alt2.3953.3981.590317140
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
500
400
300
200
100
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31