Gå til indhold

Gentofte Kino ApS

2020
Stiftet
21
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Søndersøvej 20
2820 Gentofte
Kort fortalt
Gentofte Kino ApS blev etableret i 2020 og har adresse i Gentofte. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 3,0 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen fremvisning af film og andre billedmedier.
Direktion
Ejerforhold
Gentofte Kino ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
100
0
-100
-200
-300
-400
Likviditetsgrad
83%
Svag
Afkastningsgrad
3%
Svag
Soliditetsgrad
14%
Tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 2 4 6 8
Likviditetsgrad
83%
Svag
Afkastningsgrad
3%
Svag
Soliditetsgrad
14%
Tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
100
0
-100
-200
-300
-400

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste3.0492.8692.9452.640-
Primært resultat91-105-265-321-
Finansielle poster netto-80-95-114-138-
Resultat før skat11-200-379-458-
Årets resultat5-160-275-373-
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
100
0
-100
-200
-300
-400

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver1.2261.5201.8142.108-
Materielle anlægsaktiver1.3811.3431.1811.651-
Finansielle anlægsaktiver50494945-
Anlægsaktiver i alt2.6572.9123.0443.804-
Omsætningsaktiver9751.3061.5601.768-
Aktiver i alt3.6314.2184.6035.573-

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital52721181456-
Langfristet gæld1.9351.5002.0002.500-
Kortfristet gæld1.1702.6972.4222.590-
Passiver i alt3.6314.2184.6035.573-
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
600
500
400
300
200
100
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31