Gå til indhold

Freetap ApS

2016
Stiftet
8
Ansatte
Adresse
Blovstrød Teglværksvej 3
3450 Allerød
Kort fortalt
Freetap ApS blev etableret i 2016 og har adresse i Allerød. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 537.063. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen pakkeriaktiviteter.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
500
0
-500
-1.000
-1.500
-2.000
-2.500
-3.000
Likviditetsgrad
50%
Svag
Afkastningsgrad
-68%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-57%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 2 4 6 8
Likviditetsgrad
50%
Svag
Afkastningsgrad
-68%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-57%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000
-4.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste5372.1622.1012.8792.359
Primært resultat-3.122-815-946121138
Finansielle poster netto-491-606-394-244-88
Resultat før skat-3.613-1.410-1.330-12350
Årets resultat-2.839-1.112-1.076-8538
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
500
0
-500
-1.000
-1.500
-2.000
-2.500
-3.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver0144---
Materielle anlægsaktiver1.5862.4702.3822.4591.800
Finansielle anlægsaktiver97--8080
Anlægsaktiver i alt1.6842.6142.3822.5381.879
Omsætningsaktiver2.9344.2403.5493.2552.194
Aktiver i alt4.6186.8545.9325.7944.073

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital-2.654186-277799-116
Langfristet gæld1.3491.4851.5541.9811.318
Kortfristet gæld5.9235.1834.6553.0142.871
Passiver i alt4.6186.8545.9325.7944.073
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31