Gå til indhold

Fida Biosystems ApS

2012
Stiftet
22
Ansatte
Adresse
Generatorvej 8 D, 2. th.
2860 Søborg
Kort fortalt
Fida Biosystems ApS blev etableret i 2012 og har adresse i Søborg. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 15 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000
Likviditetsgrad
731%
Meget god
Afkastningsgrad
-21%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
83%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15 20 25
Likviditetsgrad
731%
Meget god
Afkastningsgrad
-21%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
83%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000
-25.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste15.4434.0228.69410.9288.908
Primært resultat-15.685-20.412-13.683-4.0541.846
Finansielle poster netto-836-295-244524-176
Resultat før skat-16.521-20.707-13.927-3.5301.670
Årets resultat-13.821-19.707-12.961-2.5831.926
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver7.5609.21513.20617.04616.936
Materielle anlægsaktiver1.691382660963744
Finansielle anlægsaktiver345328175175232
Anlægsaktiver i alt9.5969.92414.04118.18417.912
Omsætningsaktiver63.97140.35924.75323.57611.807
Aktiver i alt73.56750.28438.79341.76029.718

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital61.19137.27521.12327.08316.666
Langfristet gæld3.6214.4225.164288288
Kortfristet gæld8.7558.58712.50714.38912.764
Passiver i alt73.56750.28438.79341.76029.718
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
80.000
60.000
40.000
20.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31