Gå til indhold

DANMAGI ApS

2011
Stiftet
5
Ansatte
Adresse
Otto Busses Vej 7
2450 København SV
Kort fortalt
DANMAGI ApS blev etableret i 2011 og har adresse i København SV. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK -3,5 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen computerprogrammering.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000
Likviditetsgrad
24%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-302%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-254%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15
Likviditetsgrad
24%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-302%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-254%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-5.000
-10.000
-15.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste-3.476-2.294-4.693-149-992
Primært resultat-9.648-9.495-13.039-4.579-6.082
Finansielle poster netto-52-404-2.094-3.519-2.494
Resultat før skat---15.365-8.099-9.101
Årets resultat-10.104-8.616-15.365-7.355-7.746
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
0
-1.000
-2.000
-3.000
-4.000
-5.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver02.4874.8767.758-
Materielle anlægsaktiver33754302387
Finansielle anlægsaktiver2818100231231
Anlægsaktiver i alt6193.8404.8768.013319
Omsætningsaktiver2.5763.3361.1166.0524.694
Aktiver i alt3.1957.1765.99214.0655.013

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital-8.1092.121-6.597-36.366-34.614
Langfristet gæld44043349342.51136.793
Kortfristet gæld10.8644.62112.0967.9212.834
Passiver i alt3.1957.1765.99214.0655.013
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
0
-10.000
-20.000
-30.000
-40.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31