Gå til indhold

Crust ApS

2019
Stiftet
3
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Kastruplundgade 24 B
2770 Kastrup
Kort fortalt
Crust ApS blev etableret i 2019 og har adresse i Kastrup. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 661.325. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen servering af mad i restauranter og caféer.
Direktion
Ejerforhold
Crust ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
200
100
0
-100
-200
-300
-400
Likviditetsgrad
32%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-59%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-80%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2024 2025 2026 , 0 2 4 6 8
Likviditetsgrad
32%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-59%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-80%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
200
100
0
-100
-200
-300
-400

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste6613.6121.402-1-9
Primært resultat-374152-298-1-9
Finansielle poster netto-11-11-200
Resultat før skat-385140-300-1-9
Årets resultat-324126-333-1-9
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0
-1.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
200
100
0
-100
-200
-300
-400

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver198231270--
Materielle anlægsaktiver6283111--
Finansielle anlægsaktiver101010--
Anlægsaktiver i alt271325391--
Omsætningsaktiver3679334693435
Aktiver i alt6371.2588603435

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital-513-189-3151920
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld1.1501.3991.1411515
Passiver i alt6371.2588603435
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
1.500
1.000
500
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
100
0
-100
-200
-300
-400
-500
-600

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31