Gå til indhold

C & H SYSTEM A/S

1990
Stiftet
43
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Fiskerhusvej 20
4700 Næstved
Kort fortalt
C & H SYSTEM A/S blev etableret i 1990 og har adresse i Næstved. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 40 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen fremstilling af løfte- og håndteringsudstyr.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
C & H SYSTEM A/S
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
15.000
10.000
5.000
0
-5.000
Likviditetsgrad
173%
God
Afkastningsgrad
-2%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
26%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 20 40 60 80 100
Likviditetsgrad
173%
God
Afkastningsgrad
-2%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
26%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
20.000
15.000
10.000
5.000
0
-5.000

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste40.05543.67341.93162.54051.064
Primært resultat-1.080-254-1.94216.1446.896
Finansielle poster netto-840-2.678-666-1.114-622
Resultat før skat-1.936-3.176-2.75414.6716.274
Årets resultat-1.565-2.949-2.20711.3834.892
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
15.000
10.000
5.000
0
-5.000

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver122.9823.2531.0882.320
Materielle anlægsaktiver13.67614.57415.75615.30310.142
Finansielle anlægsaktiver97800795790704
Anlægsaktiver i alt13.78518.35719.80517.18113.167
Omsætningsaktiver48.72741.54651.52068.48159.001
Aktiver i alt62.51259.90371.32585.66272.168

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital16.18017.74626.69538.90222.154
Langfristet gæld14.10813.64113.8635.4377.173
Kortfristet gæld28.10620.66221.18831.29739.458
Passiver i alt62.51259.90371.32585.66272.168
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
40.000
30.000
20.000
10.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-06-012024-06-012023-07-012022-07-012021-07-01
Slutdato2026-05-312025-05-312024-05-312023-06-302022-06-30