Gå til indhold

Bjerborg El Service ApS

2019
Stiftet
12
Ansatte
Adresse
Voldbyvej 8
8450 Hammel
Kort fortalt
Bjerborg El Service ApS blev etableret i 2019 og har adresse i Hammel. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 6,8 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen el-installation.
Direktion
Ejerforhold
Bjerborg El Service ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.500
1.000
500
0
Likviditetsgrad
155%
God
Afkastningsgrad
40%
Meget god
Soliditetsgrad
43%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15
Likviditetsgrad
155%
God
Afkastningsgrad
40%
Meget god
Soliditetsgrad
43%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.500
1.000
500
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste6.7736.9927.1956.1334.884
Primært resultat1.3161.0291.8341.0401.066
Finansielle poster netto-26-931-9-6
Resultat før skat1.2901.0201.8651.0321.060
Årets resultat1.0257771.438797821
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.500
1.000
500
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver108208308408508
Materielle anlægsaktiver291522598568631
Finansielle anlægsaktiver1616161616
Anlægsaktiver i alt4157469229921.155
Omsætningsaktiver2.8911.9911.8932.3101.347
Aktiver i alt3.3062.7372.8143.3022.502

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital1.4381.4131.6361.5981.297
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld1.8691.3241.1711.6901.188
Passiver i alt3.3062.7372.8143.3022.502
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.500
1.000
500
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31