Gå til indhold

BIGUM&CO LEARNING ApS

2013
Stiftet
12
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Smedeholm 12, st.
2730 Herlev
Kort fortalt
BIGUM&CO LEARNING ApS blev etableret i 2013 og har adresse i Herlev. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 5,4 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen anden undervisning i.a.n.
Direktion
Ejerforhold
BIGUM&CO LEARNING ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
500
0
-500
-1.000
-1.500
-2.000
Likviditetsgrad
89%
Svag
Afkastningsgrad
6%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-42%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15 20
Likviditetsgrad
89%
Svag
Afkastningsgrad
6%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-42%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
500
0
-500
-1.000
-1.500
-2.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste5.4103.8624.0807.27115.373
Primært resultat126-1.039-977-1.756-851
Finansielle poster netto-122-122-38-38-49
Resultat før skat4-1.160-1.015-1.795-900
Årets resultat210-1.097-1.015-1.795-900
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
500
0
-500
-1.000
-1.500
-2.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver61182303--
Materielle anlægsaktiver400129306210
Finansielle anlægsaktiver2898549523806
Anlægsaktiver i alt3901909818291.016
Omsætningsaktiver1.5661.2441.9973.6139.000
Aktiver i alt1.9561.4342.9784.44210.016

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital-819-1.028682.0846.184
Langfristet gæld1.006984895963658
Kortfristet gæld1.7681.4782.0141.3953.175
Passiver i alt1.9561.4342.9784.44210.016
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0
-2.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31