Gå til indhold

AALBORG ENERGIE TECHNIK A/S

1995
Stiftet
83
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Skelagervej 1 A
9000 Aalborg
Kort fortalt
AALBORG ENERGIE TECHNIK A/S blev etableret i 1995 og har adresse i Aalborg. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på EUR 6,9 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen opførelse af bygninger.
Direktion
Bestyrelse
Beløb i EUR 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
0
-10.000
-20.000
-30.000
Likviditetsgrad
107%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
4%
Svag
Soliditetsgrad
-13%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 50 100 150
Likviditetsgrad
107%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
4%
Svag
Soliditetsgrad
-13%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i EUR 1.000
Omsætning
2021
2022
2023
2024
2025
600.000
500.000
400.000
300.000
200.000
100.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
ValutaEUREURDKKDKKDKK
Omsætning62.04476.017584.425385.422428.252
Bruttofortjeneste6.852-4.75229.73515834.947
Primært resultat1.185-10.507-15.711-39.707-8.046
Finansielle poster netto-1.17331-7.9356.48031.215
Resultat før skat13-10.301-23.691-32.16624.215
Årets resultat-451-10.434-20.411-23.7886.333
Beløb i EUR 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
40.000
30.000
20.000
10.000
0
-10.000
Beløb i EUR 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
0
-10.000
-20.000
-30.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
ValutaEUREURDKKDKKDKK
Immaterielle anlægsaktiver7991.11011.55610.0938.816
Materielle anlægsaktiver1641401.1651.4072.312
Finansielle anlægsaktiver1241.1767.1677.1125.952
Anlægsaktiver i alt1.0882.42619.88818.61217.080
Omsætningsaktiver28.81027.889355.512198.491156.473
Aktiver i alt29.89730.316375.401217.104173.552

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
ValutaEUREURDKKDKKDKK
Egenkapital-3.935-3.15024.02341.73068.559
Langfristet gæld9349537.3647.3537.488
Kortfristet gæld26.88331.879337.213156.31682.498
Passiver i alt29.89730.316375.401217.104173.552
Beløb i EUR 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
400.000
300.000
200.000
100.000
0
Beløb i EUR 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
80.000
60.000
40.000
20.000
0
-20.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31